محمد رهام

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

جنسیت اسم محمد رهام

پسر

محمد رهام به انگلیسی

mohammad-rohham

تعداد محمد رهام ها در ایران

3,160

تلفظ محمد رهام به فارسی

محمّدرهام

ریشه اسم محمد رهام

فارسی , عربی

تلفظ محمد رهام به انگلیسی

/m.-rohhām/

رنگ اسم محمد رهام

سبز

ابجد اسم محمد رهام

338

ابجد وسیط اسم محمد رهام

38

ابجد صغیر اسم محمد رهام

32

درباره نام محمد رهام

محمد رهام یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد رهام پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد رهام که در انگلیسی به صورت mohammad-rohham نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,160 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد رهام

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد رهام و معنی اسم محمد رهام

ریشه اسم محمد رهام

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد رهام فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد رهام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدرهام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rohhām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد رهام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد رهام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد رهام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و رهام:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
رهام: نام پسر گودرز پهلوان ایرانی، از شخصیت‌های شاهنامه، پرنده شکست ناپذیر، لطافت باران

معنی اسم محمد رهام در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و رهام.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد رهام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد رهام عدد " 338 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد رهام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد رهام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد رهام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد رهام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرشا، مقدس

یاری خدا ، پیروزی خداوند

افراشته، مرتفع، بلند، (به مجاز) با اهمیت، ارزشمند، عالی

وعده داده شده

زینت، زیور، مجازا خوش صورت، خوش اندام

نام پیامبری از بنی اسرائیل

پاک، پارسا، زکی

بَرمند، باردار، بارور، صاحب نفع، مثمر، قوی، رشید، کامروا، کامیاب

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید