محمد رسا

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

جنسیت اسم محمد رسا

پسر

محمد رسا به انگلیسی

mohammad-rasa

تعداد محمد رسا ها در ایران

723

تلفظ محمد رسا به فارسی

محمّدرَسا

ریشه اسم محمد رسا

فارسی , عربی

تلفظ محمد رسا به انگلیسی

/m.-rasā/

رنگ اسم محمد رسا

نارنجی

ابجد اسم محمد رسا

353

ابجد وسیط اسم محمد رسا

29

ابجد صغیر اسم محمد رسا

29

درباره نام محمد رسا

محمد رسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد رسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد رسا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 723 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد رسا

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم محمد رسا و معنی اسم محمد رسا

ریشه اسم محمد رسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد رسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد رسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدرَسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rasā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد رسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد رسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد رسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و رسا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
رسا: بلیغ، واضح، کنایه از شخص رشید و خوش قد و قامت

معنی اسم محمد رسا در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و رَسا.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد رسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد رسا عدد " 353 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد رسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد رسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد رسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد رسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آموزگار، معلم، شاگرد، آموزنده، پیشوای دینی در دین زرتشتی

خوشبخت، سعادتمند، بهروز

راهنمایی شده از سوی خدا، ارشاد شده ی خداوند.

بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروی

استوار، جاویدان، از نام های پروردگار

نامدار، مشهور، بزرگ زاده، بزرگ منش

مژده، خبر خوش

دارنده، شان و شکوه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید