محمد داوود

ترکیب دو اسم محمد و داوود (ستوده و محبوب)

جنسیت اسم محمد داوود

پسر

محمد داوود به انگلیسی

mohammad-davud

تعداد محمد داوود ها در ایران

585

تلفظ محمد داوود به فارسی

محمّدداوود

ریشه اسم محمد داوود

عربی , عبری

تلفظ محمد داوود به انگلیسی

/m.-dāvud/

رنگ اسم محمد داوود

صورتی

ابجد اسم محمد داوود

113

ابجد وسیط اسم محمد داوود

41

ابجد صغیر اسم محمد داوود

41

درباره نام محمد داوود

محمد داوود یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد داوود را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد داوود، به خاطر ریشه عربی , عبری اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 585 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد داوود

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد داوود و معنی اسم محمد داوود

ریشه اسم محمد داوود

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد داوود عربی , عبری می باشد و تلفظ محمد داوود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدداوود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dāvud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد داوود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد داوود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد داوود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و داوود:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
داوود: محبوب، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل.

معنی اسم محمد داوود در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و داوود.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد داوود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد داوود عدد " 113 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 41 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد داوود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد داوود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد داوود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد داوود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، فهمیده

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

پیغمبر، رسول، (به مجاز) حضرت محمد (ص)

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

بزرگ نام و دارنده ی نامِ شاهانه، (به مجاز) نيكنام

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

منسوب به سرو، نام نوعی از خطوط اسلامی

بی باكی، دليری

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید