محمد خلیل

ترکیب دو اسم محمد و خلیل (ستوده و دوست)

جنسیت اسم محمد خلیل

پسر

محمد خلیل به انگلیسی

mohammad-khalil

تعداد محمد خلیل ها در ایران

2,754

تلفظ محمد خلیل به فارسی

محمّدخليل

ریشه اسم محمد خلیل

عربی

تلفظ محمد خلیل به انگلیسی

/m.-khalil/

رنگ اسم محمد خلیل

نیلی

ابجد اسم محمد خلیل

762

ابجد وسیط اسم محمد خلیل

42

ابجد صغیر اسم محمد خلیل

33

درباره نام محمد خلیل

محمد خلیل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد خلیل پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد خلیل که در انگلیسی به صورت mohammad-khalil نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,754 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد خلیل

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد خلیل و معنی اسم محمد خلیل

ریشه اسم محمد خلیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد خلیل عربی می باشد و تلفظ محمد خلیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدخليل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-khalil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد خلیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد خلیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد خلیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و خلیل:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید.
خلیل: دوست، دوست یک دل، لقب حضرت ابراهیم(ع) در قرآن کریم.

معنی اسم محمد خلیل در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و خليل.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد خلیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد خلیل عدد " 762 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد خلیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محمد خلیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد خلیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد خلیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نويد دهنده

رزا، گل رز کوچک

دارای ناز و کرشمه چون پری، نازدار

بسیار مهربان، بخشنده، با محبت، از نام‌های خداوند مهربان

دلیل، فتوا، پیشوا

جنسی از پولاد قيمتی

داستان، حکایت، روایت، سخني كه از پيامبر اسلام (ص) يا بزرگان دين نقل كنند، (به مجاز) عشق، سودا

ترکیب دو اسم محمد و تیام (ستوده و عزیز)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید