محمد خالد

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

جنسیت اسم محمد خالد

پسر

محمد خالد به انگلیسی

mohammad-khaled

تعداد محمد خالد ها در ایران

1,944

تلفظ محمد خالد به فارسی

محمّدخالِد

ریشه اسم محمد خالد

عربی

تلفظ محمد خالد به انگلیسی

/m.-khāled/

رنگ اسم محمد خالد

آبی

ابجد اسم محمد خالد

727

ابجد وسیط اسم محمد خالد

31

ابجد صغیر اسم محمد خالد

34

درباره نام محمد خالد

محمد خالد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد خالد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد خالد که در انگلیسی به صورت mohammad-khaled نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,944 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد خالد

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم محمد خالد و معنی اسم محمد خالد

ریشه اسم محمد خالد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد خالد عربی می باشد و تلفظ محمد خالد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدخالِد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-khāled/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد خالد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد خالد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد خالد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و خالد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
خالد: جاودان، پاینده، همیشگی

معنی اسم محمد خالد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و خالد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد خالد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد خالد عدد " 727 " و ابجد وسیط " 31 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد خالد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد خالد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد خالد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد خالد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

عربی شده ساربان، (در کردی) زیبا

واضح و دلنشين، فصیح، خوب، یکی از سه خدای بزرگ آیین هندو

آن كه به كسی يا چيزی دل بسته است، عاشق

ایمن، در امان، نام مادر پیامبر اسلام (ص)

سالم، بی‌عیب، درست، رسته از آفات

ترکیب دو اسم کیان و مهر (پادشاهان و خورشید)

شير، دلاور

مظهر قدرت و پیروزی در ادبیات فارسی،نام عقل فلک هشتم در ایران باستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید