محمد حکیم

ترکیب دو اسم محمد و حکیم (ستوده و دانشمند)

جنسیت اسم محمد حکیم

پسر

محمد حکیم به انگلیسی

mohammad-hakim

تعداد محمد حکیم ها در ایران

783

تلفظ محمد حکیم به فارسی

محمّدحکیم

ریشه اسم محمد حکیم

عربی

تلفظ محمد حکیم به انگلیسی

/m.-hakim/

رنگ اسم محمد حکیم

نیلی

ابجد اسم محمد حکیم

170

ابجد وسیط اسم محمد حکیم

50

ابجد صغیر اسم محمد حکیم

35

درباره نام محمد حکیم

محمد حکیم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد حکیم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد حکیم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 783 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد حکیم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد حکیم و معنی اسم محمد حکیم

ریشه اسم محمد حکیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حکیم عربی می باشد و تلفظ محمد حکیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحکیم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hakim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حکیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حکیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حکیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و حکیم:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
حکیم: دانشمند، فیلسوف، پزشک، دانا، خردمند، از نام های پروردگار

معنی اسم محمد حکیم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و حکیم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حکیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حکیم عدد " 170 " و ابجد وسیط " 50 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حکیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حکیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حکیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حکیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آمرزنده و بخشاینده، از نامهای خداوند

آزاده، نجيب

ماه جاويدان و هميشگی، (به مجاز) زيباروی، هميشه زيبا

دختری که صاحب چهره‌ای مانند پروین است، (به‌مجاز) زیبارو

برگزیده خداوند، لقب حضرت آدم (ع)

وجود، زندگی، جهان، دارایی

ترکیب دو اسم محمد و سام (ستوده و از شخصیت‌های شاهنامه)

گل زرد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید