محمد حمید

ترکیب دو اسم محمد و حمید (ستوده و فرخنده)

جنسیت اسم محمد حمید

پسر

محمد حمید به انگلیسی

mohammad-hamid

تعداد محمد حمید ها در ایران

1,124

تلفظ محمد حمید به فارسی

محمّدحميد

ریشه اسم محمد حمید

عربی

تلفظ محمد حمید به انگلیسی

/m.-hamid/

رنگ اسم محمد حمید

صورتی

ابجد اسم محمد حمید

154

ابجد وسیط اسم محمد حمید

46

ابجد صغیر اسم محمد حمید

37

درباره نام محمد حمید

محمد حمید یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد حمید را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد حمید، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,124 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد حمید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد حمید و معنی اسم محمد حمید

ریشه اسم محمد حمید

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حمید عربی می باشد و تلفظ محمد حمید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحميد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hamid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حمید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حمید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حمید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و حمید:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
حمید: ستوده، فرخنده، از صفات پروردگار

معنی اسم محمد حمید در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، م محمّد و حميد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حمید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حمید عدد " 154 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حمید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حمید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حمید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حمید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راهنما، رهبر، هدایت کننده

شمشير تيز و محكم

روشنی، تابش، نور، پرتو، شعله‌ی آتش، (به مجاز) رونق

ترکیب دو اسم امیر و قاسم (فرمانروا و قسمت کننده)

ارشک

درخت عناب، مهمانی، سور، غذا

شير، دلاور

آبراهه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید