محمد حمزه

ترکیب دو اسم محمد و حمزه (ستوده و شیر بیشه)

جنسیت اسم محمد حمزه

پسر

محمد حمزه به انگلیسی

mohammad-hamze

تعداد محمد حمزه ها در ایران

1,056

تلفظ محمد حمزه به فارسی

محمّدحمزه

ریشه اسم محمد حمزه

عربی

تلفظ محمد حمزه به انگلیسی

/m.-hamze/

رنگ اسم محمد حمزه

صورتی

ابجد اسم محمد حمزه

152

ابجد وسیط اسم محمد حمزه

44

ابجد صغیر اسم محمد حمزه

44

درباره نام محمد حمزه

محمد حمزه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد حمزه پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد حمزه که در انگلیسی به صورت mohammad-hamze نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,056 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد حمزه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد حمزه و معنی اسم محمد حمزه

ریشه اسم محمد حمزه

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حمزه عربی می باشد و تلفظ محمد حمزه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحمزه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hamze/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حمزه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حمزه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حمزه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و حمزه:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
حمزه: شیر بیشه، نام عموی پیامبر اسلام(ص)

معنی اسم محمد حمزه در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و حمزه.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حمزه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حمزه عدد " 152 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 44 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حمزه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حمزه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حمزه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حمزه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که در میان گلها چون خورشید می درخشد

آن كه تقاضای عفو و بخشش گناه كسی را از ديگري مي‌كند، شفاعت كننده، شفاعت‌گر

نام یکی از پیامبران الهی، نام سوره‌ هفتاد و یکم قرآن کریم

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

ترکیب دو اسم احمد و طاها (پسندیده تر و نام پیامبر اسلام)

فکر، خیال، شور و شوق، علاقه‌ی شدید به کسی یا چیزی، عشق

دارنده‌ی نام و شرف و بزرگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید