محمد حبیب

ترکیب دو اسم محمد و حبیب (ستوده و معشوق)

جنسیت اسم محمد حبیب

پسر

محمد حبیب به انگلیسی

mohammad-habib

تعداد محمد حبیب ها در ایران

840

تلفظ محمد حبیب به فارسی

محمّدحَبیب

ریشه اسم محمد حبیب

عربی

تلفظ محمد حبیب به انگلیسی

/m.-habib/

رنگ اسم محمد حبیب

سبز

ابجد اسم محمد حبیب

114

ابجد وسیط اسم محمد حبیب

42

ابجد صغیر اسم محمد حبیب

33

درباره نام محمد حبیب

محمد حبیب یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد حبیب پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد حبیب که در انگلیسی به صورت mohammad-habib نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 840 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد حبیب

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد حبیب و معنی اسم محمد حبیب

ریشه اسم محمد حبیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حبیب عربی می باشد و تلفظ محمد حبیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحَبیب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-habib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حبیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حبیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حبیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و حبیب:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
حبیب: دوست، معشوق

معنی اسم محمد حبیب در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و حبیب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حبیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حبیب عدد " 114 " و ابجد وسیط " 42 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حبیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حبیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حبیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حبیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

راستین، مستقیم، ثابت و پایدار در دین، معتقد به اسلام

دختر شاد

امید، آرزو

نام گياهی كوچك و يك ساله كه بسيار ظريف است

دختر نیک و خوب

مؤنث عظیم، بزرگ

منسوب به بهار، بهاری

زینت بخش عبادت کنندگان، لقب امام چهارم شیعیان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید