محمد حامد

ترکیب دو اسم محمد و حامد ( ستوده و ستایشگر )

جنسیت اسم محمد حامد

پسر

محمد حامد به انگلیسی

mohammad-hamed

تعداد محمد حامد ها در ایران

2,824

تلفظ محمد حامد به فارسی

محمّدحامد

ریشه اسم محمد حامد

عربی

تلفظ محمد حامد به انگلیسی

/m.-hāmed/

رنگ اسم محمد حامد

نیلی

ابجد اسم محمد حامد

145

ابجد وسیط اسم محمد حامد

37

ابجد صغیر اسم محمد حامد

37

درباره نام محمد حامد

محمد حامد یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد حامد پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد حامد که در انگلیسی به صورت mohammad-hamed نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,824 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد حامد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد حامد و معنی اسم محمد حامد

ریشه اسم محمد حامد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد حامد عربی می باشد و تلفظ محمد حامد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدحامد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-hāmed/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد حامد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد حامد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد حامد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیبی از دو اسم محمد و حامد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
حامد: ستایشگر، سپاس گزار

معنی اسم محمد حامد در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و حامد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد حامد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد حامد عدد " 145 " و ابجد وسیط " 37 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد حامد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد حامد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد حامد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد حامد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گلزار، گلشن

این‌ها، زیبایی، خوش اندامی، ظرافت

ترکیب دو اسم محمد و کیا (ستوده و پادشاه)

پناه دین

ترکیب دو اسم محمد و حمید (ستوده و فرخنده)

صلح، آشتی، زن صلح طلب

پاره ای از ماه، مثل ماه زیبا و درخشان

بخشنده چون خورشید، بزرگوار

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید