محمد جمال

ترکیب دو اسم محمد و جمال (ستوده و زیبایی)

جنسیت اسم محمد جمال

پسر

محمد جمال به انگلیسی

mohammad-jamal

تعداد محمد جمال ها در ایران

1,478

تلفظ محمد جمال به فارسی

محمّدجمال

ریشه اسم محمد جمال

عربی

تلفظ محمد جمال به انگلیسی

/m.-jamāl/

رنگ اسم محمد جمال

طلایی

ابجد اسم محمد جمال

166

ابجد وسیط اسم محمد جمال

34

ابجد صغیر اسم محمد جمال

31

درباره نام محمد جمال

محمد جمال یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد جمال پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد جمال که در انگلیسی به صورت mohammad-jamal نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,478 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد جمال

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم محمد جمال و معنی اسم محمد جمال

ریشه اسم محمد جمال

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد جمال عربی می باشد و تلفظ محمد جمال در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدجمال " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-jamāl/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد جمال بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد جمال در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد جمال در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و جلال:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
جمال: زیبایی، مایه‌ی زیبایی و زینت بخش، جلوه‌های الطاف خداوندی

معنی اسم محمد جمال در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و جمال.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد جمال

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد جمال عدد " 166 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد جمال گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد جمال چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد جمال

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد جمال

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و پرهام (ستوده و ابراهیم)

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

باور، گرایش، اعتقاد

ایجاد کننده ی هیجان، هیجان انگیز

مؤنث لطیف ،گفتار نغز، نکته، شوخی

به رنگ گل سرخ، (مجاز) زيبا و شاداب، عروس

زرین، از جنس زر، به رنگ زر، طلایی، زیبا و آراسته

چهره، صورت، نشان، ظاهر شخص

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید