محمد جلیل

ترکیب دو اسم محمد و جلیل (ستوده و بزرگوار)

جنسیت اسم محمد جلیل

پسر

محمد جلیل به انگلیسی

mohammad-jalil

تعداد محمد جلیل ها در ایران

1,512

تلفظ محمد جلیل به فارسی

محمّدجَليل

ریشه اسم محمد جلیل

عربی

تلفظ محمد جلیل به انگلیسی

/m.-jalil/

رنگ اسم محمد جلیل

قرمز

ابجد اسم محمد جلیل

165

ابجد وسیط اسم محمد جلیل

45

ابجد صغیر اسم محمد جلیل

30

درباره نام محمد جلیل

محمد جلیل یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد جلیل را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد جلیل، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,512 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد جلیل

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد جلیل و معنی اسم محمد جلیل

ریشه اسم محمد جلیل

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد جلیل عربی می باشد و تلفظ محمد جلیل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدجَليل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-jalil/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد جلیل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد جلیل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد جلیل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و جلیل:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
جلیل: کلانسال، بزرگوار، بزرگ قدر، آنکه قدر و مرتبه‌ی وی بلند باشد. بزرگ و عظیم، آزموده کار، نامی از نامهای خدای تعالی

معنی اسم محمد جلیل در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و جليل.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد جلیل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد جلیل عدد " 165 " و ابجد وسیط " 45 " ، ابجد صغیر " 30 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد جلیل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد جلیل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد جلیل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد جلیل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا، آراينده‌ي چشم

تخلص نعمت سمرقندی شاعر قرن یازدهم

آورنده آیین مزدکی در زمان پادشاهی قباد که به دستور انوشیروان او و پیروانش را کشتند

ترکیب دو اسم محمد و صالح (ستوده و نیکوکار)

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

برآور، بپذیر، اجابت کن، از نام‌های خداوند

در بلورین، رویه شفاف

تعریف ،تمجید، افرین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید