محمد جاوید

ترکیب دو اسم محمد و جاوید (ستوده و جاودان)

جنسیت اسم محمد جاوید

پسر

محمد جاوید به انگلیسی

mohammad-javid

تعداد محمد جاوید ها در ایران

1,128

تلفظ محمد جاوید به فارسی

محمّدجاوید

ریشه اسم محمد جاوید

عربی

تلفظ محمد جاوید به انگلیسی

/m.-jāvid/

رنگ اسم محمد جاوید

سبز

ابجد اسم محمد جاوید

116

ابجد وسیط اسم محمد جاوید

44

ابجد صغیر اسم محمد جاوید

35

درباره نام محمد جاوید

محمد جاوید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد جاوید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد جاوید که در انگلیسی به صورت mohammad-javid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,128 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد جاوید

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمد جاوید و معنی اسم محمد جاوید

ریشه اسم محمد جاوید

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد جاوید عربی می باشد و تلفظ محمد جاوید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدجاوید " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-jāvid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد جاوید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد جاوید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد جاوید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و جاوید :
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
جاوید: جاویدان، همیشگی، ابدی

معنی اسم محمد جاوید در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و جاوید.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد جاوید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد جاوید عدد " 116 " و ابجد وسیط " 44 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد جاوید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد جاوید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد جاوید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد جاوید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

منسوب به نفیس، گران بها، قیمتی

بسیار مهربان، بخشاینده، از صفات و نام‌های پروردگار

پادشاه ماه

گل نیلوفر، نام همسر کبوجیه پادشاه هخامنشی

پناه دهنده، فریادرس، از نامهای خداوند

نسیم، باد ملایم، باد خنک

توجه، نگرش، مهرباني، لطف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید