محمد بهنام

ترکیب دو اسم محمد و بهنام (ستوده و خوش نام)

جنسیت اسم محمد بهنام

پسر

محمد بهنام به انگلیسی

mohammad-behnam

تعداد محمد بهنام ها در ایران

837

تلفظ محمد بهنام به فارسی

محمّدبهنام

ریشه اسم محمد بهنام

فارسی , عربی

تلفظ محمد بهنام به انگلیسی

/m.-behnām/

رنگ اسم محمد بهنام

نارنجی

ابجد اسم محمد بهنام

190

ابجد وسیط اسم محمد بهنام

34

ابجد صغیر اسم محمد بهنام

37

درباره نام محمد بهنام

محمد بهنام یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد بهنام را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد بهنام، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 837 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد بهنام

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم محمد بهنام و معنی اسم محمد بهنام

ریشه اسم محمد بهنام

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد بهنام فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد بهنام در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبهنام " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-behnām/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد بهنام بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد بهنام در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد بهنام در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و بهنام:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
بهنام: نیک نام، خوش نام، شخصی که از او به نیکی یاد می شود

معنی اسم محمد بهنام در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و بهنام.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد بهنام

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد بهنام عدد " 190 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد بهنام گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد بهنام چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد بهنام

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد بهنام

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مؤنث حنیف، درست و پاک، راستین، خداپرست

همدل، همپایه خورشید

مقدس

خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان

مؤنث عظیم، بزرگ

ترکیب دو اسم محمد و توفیق ( ستوده و کامیابی )

گل‌ زرد يا سفيد خوشه‌اي خوش بو كه يكي از گونه‌هاي نرگس است، (به مجاز) صورت معشوق

شاد کردن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید