محمد بهراد

ترکیب دو اسم محمد و بهراد (ستوده و جوانمرد نیکو)

جنسیت اسم محمد بهراد

پسر

محمد بهراد به انگلیسی

mohammad-behrad

تعداد محمد بهراد ها در ایران

1,260

تلفظ محمد بهراد به فارسی

محمّدبهراد

ریشه اسم محمد بهراد

فارسی , عربی

تلفظ محمد بهراد به انگلیسی

/m.-behrād/

رنگ اسم محمد بهراد

نیلی

ابجد اسم محمد بهراد

304

ابجد وسیط اسم محمد بهراد

40

ابجد صغیر اسم محمد بهراد

34

درباره نام محمد بهراد

محمد بهراد یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد بهراد را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد بهراد، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,260 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد بهراد

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد بهراد و معنی اسم محمد بهراد

ریشه اسم محمد بهراد

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد بهراد فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد بهراد در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبهراد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-behrād/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد بهراد بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد بهراد در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد بهراد در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و بهراد:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
بهراد: جوانمرد نیکو، بهترین جوانمرد

معنی اسم محمد بهراد در ثبت احوال

(عربی ـ فارسی) از نام‌هاي مركب، ا محمّد و بهراد.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد بهراد

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد بهراد عدد " 304 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 34 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد بهراد گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد بهراد چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد بهراد

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد بهراد

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نیکی، هدیه، مأنوس، دوست داشتنی ایل

سامان یافته، قابل احترام، مقدس

بسیار راست گو، لقب حضرت فاطمه (س) و حضرت مريم مادر حضرت عيسي (ع)

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

بی تا، کمیاب، نام نوعی گل

داراي خوبي و نيكي

(به مجاز) آنچه به وسيله‌ی آن كسی را گرفتار می‌كنند، (به مجاز) گيسو

زیبایی دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید