محمد بصیر

ترکیب دو اسم محمد و بصیر (ستوده و آگاه)

جنسیت اسم محمد بصیر

پسر

محمد بصیر به انگلیسی

mohammad-basir

تعداد محمد بصیر ها در ایران

1,008

تلفظ محمد بصیر به فارسی

محمّدبصیر

ریشه اسم محمد بصیر

عربی

تلفظ محمد بصیر به انگلیسی

/m.-basir/

رنگ اسم محمد بصیر

صورتی

ابجد اسم محمد بصیر

394

ابجد وسیط اسم محمد بصیر

46

ابجد صغیر اسم محمد بصیر

25

درباره نام محمد بصیر

محمد بصیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد بصیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد بصیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,008 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد بصیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محمد بصیر و معنی اسم محمد بصیر

ریشه اسم محمد بصیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد بصیر عربی می باشد و تلفظ محمد بصیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبصیر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-basir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد بصیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد بصیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد بصیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و بصیر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
بصیر: آگاه، بینا، از نامهای خداوند

معنی اسم محمد بصیر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و بصير.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد بصیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد بصیر عدد " 394 " و ابجد وسیط " 46 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد بصیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد بصیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد بصیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد بصیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاه پاک و درستکار

ترکیب دو اسم ماه و نگار (زیبا و معشوق)

آسايش، صلح، آشتی، مايه‌ی آرامش

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

سرزمين فراز، زمين‌های بلند، تپه، نتیجه، امید

توانگري، بركت و سعادت

آنچه از دیگران پنهان نگاه داشته می شود، سِر

مراد، آرزو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید