محمد بشیر

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

جنسیت اسم محمد بشیر

پسر

محمد بشیر به انگلیسی

mohammad-bashir

تعداد محمد بشیر ها در ایران

1,128

تلفظ محمد بشیر به فارسی

محمّدبشير

ریشه اسم محمد بشیر

عربی

تلفظ محمد بشیر به انگلیسی

/m.-bašir/

رنگ اسم محمد بشیر

نیلی

ابجد اسم محمد بشیر

604

ابجد وسیط اسم محمد بشیر

40

ابجد صغیر اسم محمد بشیر

28

درباره نام محمد بشیر

محمد بشیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد بشیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد بشیر که در انگلیسی به صورت mohammad-bashir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,128 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد بشیر

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محمد بشیر و معنی اسم محمد بشیر

ریشه اسم محمد بشیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد بشیر عربی می باشد و تلفظ محمد بشیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبشير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-bašir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد بشیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد بشیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد بشیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و بشیر :
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
بشیر: مژده دهنده در مقابل نذیر، مژده آور، مژده رسان، بشارت دهنده

معنی اسم محمد بشیر در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و بشير.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد بشیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد بشیر عدد " 604 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد بشیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد بشیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد بشیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد بشیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام نخستين پادشاه ایران از سلسله‌ی ماد

شیوا، آشفته، شیفته

نام دیگر حضرتِ یونس (ع)

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

نورِ دین، روشنایی و فروغ دین

انعکاس صوت، پژواک، حالتی از صدا كه دارای تأثير و نفوذ است، خوش آهنگی

جوانمرد

ترکیب دو اسم محمد و میلاد (ستوده و تولد)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید