محمد برهان

ترکیب دو اسم محمد و برهان (ستوده و حجت)

جنسیت اسم محمد برهان

پسر

محمد برهان به انگلیسی

mohammad-borhan

تعداد محمد برهان ها در ایران

1,617

تلفظ محمد برهان به فارسی

محمّدبُرهان

ریشه اسم محمد برهان

عربی

تلفظ محمد برهان به انگلیسی

/m.-borhān/

رنگ اسم محمد برهان

بنفش

ابجد اسم محمد برهان

350

ابجد وسیط اسم محمد برهان

38

ابجد صغیر اسم محمد برهان

35

درباره نام محمد برهان

محمد برهان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد برهان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد برهان که در انگلیسی به صورت mohammad-borhan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,617 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد برهان

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محمد برهان و معنی اسم محمد برهان

ریشه اسم محمد برهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد برهان عربی می باشد و تلفظ محمد برهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدبُرهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-borhān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد برهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد برهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد برهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و برهان:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
برهان: دلیل، حجت، روشنی

معنی اسم محمد برهان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و برهان.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد برهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد برهان عدد " 350 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 35 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد برهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد برهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد برهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد برهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و منصور (ستوده و پیروز)

شرافت، شخصیت، فضیلت

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

بی باك و شجاع

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

بنده پروردگار مبرا از نقص و فنا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید