محمد ابراهیم

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم (ستوده و پدر مهربان)

جنسیت اسم محمد ابراهیم

پسر

محمد ابراهیم به انگلیسی

mohammad-ebrahim

تعداد محمد ابراهیم ها در ایران

184,083

تلفظ محمد ابراهیم به فارسی

محمّدابراهيم

ریشه اسم محمد ابراهیم

عربی , عبری

تلفظ محمد ابراهیم به انگلیسی

/m.-ebrāhim/

رنگ اسم محمد ابراهیم

قرمز

ابجد اسم محمد ابراهیم

351

ابجد وسیط اسم محمد ابراهیم

51

ابجد صغیر اسم محمد ابراهیم

36

درباره نام محمد ابراهیم

محمد ابراهیم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد ابراهیم پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد ابراهیم که در انگلیسی به صورت mohammad-ebrahim نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی , عبری که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 184,083 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد ابراهیم

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد ابراهیم و معنی اسم محمد ابراهیم

ریشه اسم محمد ابراهیم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد ابراهیم عربی , عبری می باشد و تلفظ محمد ابراهیم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدابراهيم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ebrāhim/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد ابراهیم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد ابراهیم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد ابراهیم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و ابراهیم:
محمد : ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید. مدنی، دارای ۳۸ آیه.
ابراهیم : پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید.

معنی اسم محمد ابراهیم در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، محمّد و ابراهيم.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد ابراهیم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد ابراهیم عدد " 351 " و ابجد وسیط " 51 " ، ابجد صغیر " 36 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد ابراهیم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محمد ابراهیم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد ابراهیم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد ابراهیم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

گل طلایی

بنده‌ی مالک

نوعی كاج، صنوبر

كسي كه در جايي اقامت طولانی داشته باشد،

آب شیرین و صاف، آب گوارا

درخت پر شکوفه، از شخصیتهای شاهنامه

خوش‌رو، خنده‌رو

جوان بخت، پیروز بخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید