محمد آرمان

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

جنسیت اسم محمد آرمان

پسر

محمد آرمان به انگلیسی

mohammad-arman

تعداد محمد آرمان ها در ایران

2,562

تلفظ محمد آرمان به فارسی

محمّدآرمان

ریشه اسم محمد آرمان

فارسی , عربی

تلفظ محمد آرمان به انگلیسی

/m.-ārmān/

رنگ اسم محمد آرمان

قرمز

ابجد اسم محمد آرمان

384

ابجد وسیط اسم محمد آرمان

36

ابجد صغیر اسم محمد آرمان

33

درباره نام محمد آرمان

محمد آرمان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد آرمان پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد آرمان که در انگلیسی به صورت mohammad-arman نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,562 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد آرمان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد آرمان و معنی اسم محمد آرمان

ریشه اسم محمد آرمان

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد آرمان فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد آرمان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدآرمان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-ārmān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد آرمان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد آرمان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد آرمان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و آرمان:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام (ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
آرمان: امید، آرزو، کمال مطلوب، مراد و خواسته

معنی اسم محمد آرمان در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ‌ محمّد و آرمان.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد آرمان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد آرمان عدد " 384 " و ابجد وسیط " 36 " ، ابجد صغیر " 33 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد آرمان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد آرمان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد آرمان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد آرمان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دختر حضرت آدم (ع)، نام ماده‌ای که از گداختن برخی از فلزات مانند طلا و نقره به دست آید

ترکیب دو اسم فاطمه و معصومه (رانده شده از آتش و بی‌گناه)

آرزومند، متوقع، منتظر

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

بلندقدر، شریف، بزرگوار، برتر، توانا، سخت و قوی، از نام‌های پروردگار، نام امام اول شیعیان

روز و روشنایی

پدربزرگ، در دورۀ قاجار وزیر بزرگ، حاکم محلی، پادشاه

داده ی خوب، داده ی نیک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید