محمد آرش

ترکیب دو اسم محمد و آرش (ستوده و درخشنده)

جنسیت اسم محمد آرش

پسر

محمد آرش به انگلیسی

mohammad-arash

تعداد محمد آرش ها در ایران

918

تلفظ محمد آرش به فارسی

محمّدآرش

ریشه اسم محمد آرش

عربی , اوستایی

تلفظ محمد آرش به انگلیسی

/m.-āraš/

رنگ اسم محمد آرش

قرمز

ابجد اسم محمد آرش

593

ابجد وسیط اسم محمد آرش

29

ابجد صغیر اسم محمد آرش

26

درباره نام محمد آرش

محمد آرش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمد آرش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمد آرش، به خاطر ریشه عربی , اوستایی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 918 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمد آرش

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم محمد آرش و معنی اسم محمد آرش

ریشه اسم محمد آرش

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد آرش عربی , اوستایی می باشد و تلفظ محمد آرش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمّدآرش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āraš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد آرش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد آرش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد آرش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و آرش:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
آرش: درخشنده، از شخصیتهای شاهنامه، نام پهلوان نامدار ایرانی که در تیراندازی بسیار توانا بود (آرش کمانگیر)

معنی اسم محمد آرش در ثبت احوال

از نام‌هاي مركب، ا محمّد و آرش.

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد آرش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد آرش عدد " 593 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد آرش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد آرش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد آرش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد آرش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

شاد و خوشحال، درون ماه، مثل ماه، فرشته، گياهي كه كنار آب مي‌رويد

برگ گل

ياری كننده‌ دين، نام شاه ایران از سلسله ی قاجار

آن كه از مرز كشور پاسداری مي‌كند، (به مجاز) مبارز و پهلوان، نگهبان

سخن گو، خطیب

نازی، منسوب به ناز

خوشگل و نیک منظر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید