محمد آرتا

ترکیب دو اسم محمد و آرتا (ستوده و پاک)

جنسیت اسم محمد آرتا

پسر

محمد آرتا به انگلیسی

mohammad-arta

تعداد محمد آرتا ها در ایران

46,322

تلفظ محمد آرتا به فارسی

محمد آرتا

ریشه اسم محمد آرتا

فارسی , عربی

تلفظ محمد آرتا به انگلیسی

/m.-arta/

رنگ اسم محمد آرتا

زرد

ابجد اسم محمد آرتا

694

ابجد وسیط اسم محمد آرتا

34

ابجد صغیر اسم محمد آرتا

28

درباره نام محمد آرتا

محمد آرتا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محمد آرتا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محمد آرتا که در انگلیسی به صورت mohammad-arta نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 46,322 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محمد آرتا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم محمد آرتا و معنی اسم محمد آرتا

ریشه اسم محمد آرتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمد آرتا فارسی , عربی می باشد و تلفظ محمد آرتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمد آرتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-arta/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمد آرتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمد آرتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمد آرتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و آرتا:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
آرتا: مقدس، پاک، راست گفتار، درست کردار

معنی اسم محمد آرتا در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم محمد آرتا معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام محمد آرتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمد آرتا عدد " 694 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمد آرتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمد آرتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمد آرتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمد آرتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

به یاد ایل، نام منظومه معروف هومر

اندازه کردن

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

ماه كامل

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

نام ستاره‌ای پر نور و درخشان، نام دختر یکی از یاران معروف پیامبر اسلام (ص)

ترکیب دو اسم شفیع و محمد (شفاعت کننده و ستوده)

زیبا، خوشبخت، بابرکت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران