محمدزبیر

ترکیب دو اسم محمد و زبیر (ستوده و نیرومند)

جنسیت اسم محمدزبیر

پسر

محمدزبیر به انگلیسی

mohammad-zabir

تعداد محمدزبیر ها در ایران

44,073

تلفظ محمدزبیر به فارسی

محمد-زبیر

ریشه اسم محمدزبیر

عربی

تلفظ محمدزبیر به انگلیسی

/m.-zabir/

رنگ اسم محمدزبیر

سبز

ابجد اسم محمدزبیر

311

ابجد وسیط اسم محمدزبیر

47

ابجد صغیر اسم محمدزبیر

32

درباره نام محمدزبیر

محمدزبیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محمدزبیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محمدزبیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 44,073 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محمدزبیر

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم محمدزبیر و معنی اسم محمدزبیر

ریشه اسم محمدزبیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم محمدزبیر عربی می باشد و تلفظ محمدزبیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محمد-زبیر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-zabir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محمدزبیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محمدزبیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محمدزبیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم محمد و زبیر:
محمد: ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید
زبیر: مرد نیرومند و مقاوم

معنی اسم محمدزبیر در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم محمدزبیر معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام محمدزبیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محمدزبیر عدد " 311 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محمدزبیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محمدزبیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محمدزبیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محمدزبیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

(به مجاز) لب گلگون معشوق، گل زيبارو

فاضل، برتر

ترکیب دو اسم محمد و محسن (ستوده و تحسین شده)

زاده ی گل

دارای نقش گل به ويژه گل‌سرخ، گل ریختن بر جایی یا بر سر و پای کسی

مولود با شکوه، زاده با شکوه و جلال

چهر، روی، صورت

بنده‌ی خدای توانا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید