محسن

تحسین شده، نیکو کردار، از نام‌های پروردگار

جنسیت اسم محسن

پسر

محسن به انگلیسی

mohsen

تعداد محسن ها در ایران

1,652,484

تلفظ محسن به فارسی

محسن

ریشه اسم محسن

عربی

تلفظ محسن به انگلیسی

/mohsen/

رنگ اسم محسن

بنفش

ابجد اسم محسن

158

ابجد وسیط اسم محسن

14

ابجد صغیر اسم محسن

23

درباره نام محسن

محسن یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محسن را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محسن، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,652,484 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محسن

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم محسن و معنی اسم محسن

ریشه اسم محسن

همانطور که گفتیم ریشه اسم محسن عربی می باشد و تلفظ محسن در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محسن " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohsen/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محسن بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محسن در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محسن در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محسن در لغت‌نامه دهخدا :
آراینده، نیکوئی کننده، کسی که به لیاقت کاری می‌کند، تحسین شده، آراسته شده، نیکوشده، روی خوب، نیکی کننده، آنکه نیکی و احسان می‌کند، نیکوکار، احسان کننده، نیکوکردار، مقابل مسی ٔ.

معنی اسم محسن در فرهنگ معین :
نیکوکار، احسان شده، ج: محسنین، نیکوساخته، زینت داده، تحسین شده.

معنی اسم محسن در فرهنگ فارسی عمید :
نیکویی کننده، نیکو کار، از نام‌های خداوند.

معنی اسم محسن در ثبت احوال

۱- (در قديم) نيكوكار، احسان كننده؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۳- (اَعلام) ۱) نام فرزند علي ابن ابي‌طالب (ع)؛ ۲) نام فرزند امام هفتم شيعيان امام موسي‌الكاظم (ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام محسن

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محسن عدد " 158 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محسن گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محسن چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محسن

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محسن

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبارو، پیروزکننده، دخترخورشید

شاه پور، پسر شاه، شاهزاده، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم سرور و اعظم (بزرگ و بزرگوارتر)

بهشت، باغ ها، دل، قلب

بنفشه

جلوه ها، نشانه ها

امید، آرزو، زن خوش آواز

ترکیب دو اسم امیر و کیوان (فرمانروا و پادشاه گیتی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران