محدثه

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

جنسیت اسم محدثه

دختر

محدثه به انگلیسی

mohaddese

تعداد محدثه ها در ایران

591,918

تلفظ محدثه به فارسی

محَدِثه

ریشه اسم محدثه

عربی

تلفظ محدثه به انگلیسی

/mohaddese/

رنگ اسم محدثه

نیلی

ابجد اسم محدثه

557

ابجد وسیط اسم محدثه

29

ابجد صغیر اسم محدثه

26

درباره نام محدثه

محدثه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم محدثه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم محدثه که در انگلیسی به صورت mohaddese نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 591,918 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم محدثه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم محدثه و معنی اسم محدثه

ریشه اسم محدثه

همانطور که گفتیم ریشه اسم محدثه عربی می باشد و تلفظ محدثه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محَدِثه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohaddese/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محدثه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محدثه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محدثه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث محدث

محدث: کسی که حدیث نقل کند، کسی که سخنان پیغمبر را روایت کند. عالِم به علم حدیث.

(در اعلام) یکی از القاب حضرت زهرا (س)

معنی اسم محدثه در ثبت احوال

(مؤنث محَدِث)، ۱- محَدِث (زن)، ۲- (اَعلام) يكي از القاب حضرت زهرا (س).

حروف ابجد و طالع بینی نام محدثه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محدثه عدد " 557 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 26 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محدثه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم محدثه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محدثه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محدثه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام یکی از فرشتگان مقرب خداوند که روزی زمینیان را می‌رساند

بنده‌ی كوچك خدا، بنده‌ی خدا

شاه، امير و سلطان

نام عاشق ويس در منظومه ویس و رامین نوشته فخرالدین اسعد گرگانی

دختر آتش، دختری با روی برافروخته

ابوذر، نام صحابه پیامبر

ترکیب دو اسم محمود و رضا (ستوده و خشنود)

ترکیب دو اسم محمد و ایلیا (ستوده و الیاس)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران