محتشم

داراي حشمت و شكوه

جنسیت اسم محتشم

پسر

محتشم به انگلیسی

mohtasham

تعداد محتشم ها در ایران

1,542

تلفظ محتشم به فارسی

محتشم

ریشه اسم محتشم

عربی

تلفظ محتشم به انگلیسی

/mohtašam/

رنگ اسم محتشم

صورتی

ابجد اسم محتشم

788

ابجد وسیط اسم محتشم

20

ابجد صغیر اسم محتشم

23

درباره نام محتشم

محتشم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محتشم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محتشم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,542 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محتشم

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محتشم و معنی اسم محتشم

ریشه اسم محتشم

همانطور که گفتیم ریشه اسم محتشم عربی می باشد و تلفظ محتشم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محتشم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohtašam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محتشم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محتشم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محتشم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محتشم در لغت نامه دهخدا:
دارای حشمت، با احتشام، با حشمت، زبردست و توانا و بزرگ و دارای خدم و حشم بسیار، صاحب خدم و حشم، با شوکت و دبدبه، باشکوه، با شکه، با جلالت، باعظمت


معنی اسم محتشم در فرهنگ فارسی:
۱. حشمت و شکوه ۲. خداوند خدم و حشم

معنی اسم محتشم در فرهنگ معین:
۱. توانا و بزرگ ۲. دارای خدم و حشم بسیار، باشکوه و جلال

معنی اسم محتشم در فرهنگ فارسی عمید:
۱. باحشمت، دارای شکوه
۲. دارای خدم وحشم زیاد.
۳. ثروتمند.

معنی اسم محتشم در ثبت احوال

1- داراي حشمت و شكوه، با حشمت؛ 2- (در قديم) داراي خَدَم و حَشَم زياد؛ 3- (به مجاز) بزرگ و توانگر و ثروتمند؛ 4- (اَعلام) محتشم: (= محتشم كاشاني) [قرن10 هجری] شاعر مرثیه سرای ایرانی، که به ویژه 12 بند او در مرثیه‌ي شهید ان کربلا معروف است.
دیوانش به نام جامع‌الطایف چاپ شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام محتشم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محتشم عدد " 788 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محتشم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محتشم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محتشم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محتشم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و سامان (ستوده و آرام)

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

ترکیب دو اسم یگانه و زهرا (بي‌همتا و درخشنده‌روی)

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

بزرگ داشته شده، نام یکی از پیامبران بنی اسرائیل

لقب حضرت ابراهیم و نامی در پارسی باستان

آزادی، آزادگی، آزاد مردی

پروانه، فرانک

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید