محبوبه

دوست، مورد علاقه و محبت، معشوق

جنسیت اسم محبوبه

دختر

محبوبه به انگلیسی

mahbube

تعداد محبوبه ها در ایران

655,986

تلفظ محبوبه به فارسی

محبوبه

ریشه اسم محبوبه

عربی

تلفظ محبوبه به انگلیسی

/mahbube/

رنگ اسم محبوبه

صورتی

ابجد اسم محبوبه

63

ابجد وسیط اسم محبوبه

27

ابجد صغیر اسم محبوبه

27

درباره نام محبوبه

محبوبه یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم محبوبه را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم محبوبه، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 655,986 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم محبوبه

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم محبوبه و معنی اسم محبوبه

ریشه اسم محبوبه

همانطور که گفتیم ریشه اسم محبوبه عربی می باشد و تلفظ محبوبه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " محبوبه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahbube/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم محبوبه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم محبوبه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم محبوبه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم محبوبه در فرهنگ فارسی :
مونث محبوب، زنی که مورد محبت مردی واقع شده، معشوقه.

معنی اسم محبوبه در دانشنامه عمومی :
نام گیاهی، معشوق، معشوقه، محبوب، دوست داشتنی.

معنی اسم محبوبه در فرهنگ معین :
معشوقه.

جانانه، دلارام، دلبر، دلبند، دلدار، دلستان، دوست، سوگلی، معشوقه، یار، گل محبوبه، گل شب.

معنی اسم محبوبه در ثبت احوال

۱- نام گياهي (محبوبه‌ي شب)؛ ۲- محبوب (زن)؛ ۳- معشوق، معشوقه، محبوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام محبوبه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم محبوبه عدد " 63 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم محبوبه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم محبوبه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم محبوبه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم محبوبه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و جمیل (ستوده و زیبارو)

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

روشنایی، فروغ

ترکیب دو اسم فاطمه و آلاء (رانده شده از آتش و نعمت‌ها)

كيهان، پهنه‌ی كره‌ی زمين و آنچه در آن است، جهان

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

گل سرخ، گل رز

ترکیب دو اسم سرور و اعظم (بزرگ و بزرگوارتر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران