مجیر

پناه دهنده، فریادرس، از نامهای خداوند

جنسیت اسم مجیر

پسر

مجیر به انگلیسی

mojir

تعداد مجیر ها در ایران

561

تلفظ مجیر به فارسی

مُجير

ریشه اسم مجیر

عربی

تلفظ مجیر به انگلیسی

/mojir/

رنگ اسم مجیر

صورتی

ابجد اسم مجیر

253

ابجد وسیط اسم مجیر

25

ابجد صغیر اسم مجیر

10

درباره نام مجیر

مجیر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مجیر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مجیر که در انگلیسی به صورت mojir نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 561 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مجیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مجیر و معنی اسم مجیر

ریشه اسم مجیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجیر عربی می باشد و تلفظ مجیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُجير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mojir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مجیر در فرهنگ فارسی عمید:
پناه‌دهنده، فریادرس.

معنی اسم مجیر در لغت نامه دهخدا:
زنهار دهنده و پناه دهنده و پناه دهنده از جور وزبردستی

معنی اسم مجیر در ثبت احوال

۱- (در قديم) پناه دهنده، فريادرس؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند؛ ۳- (اَعلام) مجیر بیلقانی: [قرن ۶ هجری] شاعر ایرانی، از مردم آذربایجان، که دیوان شعرش در دست است و به خاطر شعری که در هجو مردم اصفهان گفت و آنان را بر ضدّ خود برانگیخت، شهرت دارد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجیر عدد " 253 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مجیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زیبا و آرامش بخش

نام دختر بردیا و نوه کوروش پادشاه هخامنشی

نام گياهي كه خاصيت دارويي دارد، نام جوانی که در شب اول ازدواجش در رکاب رسول (ص) جنگید و به شهادت رسید

ترکیب دو اسم فاطمه و عذرا (رانده شده از آتش و دوشیزه)

ترکیب دو اسم محمد و خالد (ستوده و جاودان)

نیک بختی، خوشبختی

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

برنده همچون شمشیر در راه دین و آیین، شمشیر دین

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید