مجید

بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام‌های خداوند

جنسیت اسم مجید

پسر

مجید به انگلیسی

majid

تعداد مجید ها در ایران

1,254,669

تلفظ مجید به فارسی

مَجيد

ریشه اسم مجید

عربی

تلفظ مجید به انگلیسی

/majid/

رنگ اسم مجید

زرد

ابجد اسم مجید

57

ابجد وسیط اسم مجید

21

ابجد صغیر اسم مجید

12

درباره نام مجید

مجید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مجید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مجید که در انگلیسی به صورت majid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,254,669 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مجید

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مجید و معنی اسم مجید

ریشه اسم مجید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجید عربی می باشد و تلفظ مجید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَجيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /majid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مجید در لغت‌نامه دهخدا :
شریف، بزرگوار، گرامی قدر، عالی مرتبت، بلندپایه.

معنی اسم مجید در فرهنگ فارسی :
بزرگوار، گرامی، شریف، بلندپایه، امجاد جمع.
معنی اسم مجید در فرهنگ فارسی عمید :
کسی که کار نیکو بکند یا چیزی نیکو بیاورد، نیکو آورنده، شاعری که شعر نیکو بگوید، بزرگوار، گرامی، شریف، بلندپایه، (اسم، صفت) از نام‌های خداوند.

معنی اسم مجید در ثبت احوال

۱- داراي قدر و مرتبه‌ي عالي، گرامي؛ ۲- از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجید عدد " 57 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مجید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و نیما (ستوده و نامور)

خندان و خوشحال، (به مجاز) زيبا و شاد

تزيين شده، آراسته

سرخ گون، زیبارو

بوی خوش

ترکیب دو اسم محمد و حامی (ستوده و حمایت کننده)

(به مجاز) قبله، عبادت‌گاه، پیشگاه مجلس

وعده خدا، سوگند خدا، دختری که مانند گل انار لطیف است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران