مجید رضا

ترکیب دو اسم مجید و رضا (بزرگوار و خشنود)

جنسیت اسم مجید رضا

پسر

مجید رضا به انگلیسی

majid-reza

تعداد مجید رضا ها در ایران

4,690

تلفظ مجید رضا به فارسی

مَجيدرضا

ریشه اسم مجید رضا

عربی

تلفظ مجید رضا به انگلیسی

/m.-rezā/

رنگ اسم مجید رضا

بنفش

ابجد اسم مجید رضا

1058

ابجد وسیط اسم مجید رضا

38

ابجد صغیر اسم مجید رضا

23

درباره نام مجید رضا

مجید رضا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مجید رضا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مجید رضا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 4,690 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مجید رضا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مجید رضا و معنی اسم مجید رضا

ریشه اسم مجید رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجید رضا عربی می باشد و تلفظ مجید رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَجيدرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجید رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجید رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجید رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مجید و رضا.
مجید: بزرگوار، بلند مرتبه، از صفات قرآن مجید و نام های خداوند.
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان.

معنی اسم مجید رضا در ثبت احوال

از نام های مرکب، ، مجید و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجید رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجید رضا عدد " 1058 " و ابجد وسیط " 38 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجید رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مجید رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجید رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجید رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برگزیده، عالی، سرآمد در زیبایی

ترکیب دو اسم سای و دا (سایه و مادر)

ترکیب دو اسم محمد و آرمین (ستوده و دلیر)

مانند ماه، زیبارو، ماهسان

ترکیب دو اسم محمد و آرمان (ستوده و آرزو)

شقایق، لاله

پاک تر، مقدس تر

مبارک، فاتح، خجسته، کامیاب، خوشحال

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید