مجیب

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

جنسیت اسم مجیب

پسر

مجیب به انگلیسی

mojib

تعداد مجیب ها در ایران

3,900

تلفظ مجیب به فارسی

مجيب

ریشه اسم مجیب

عربی

تلفظ مجیب به انگلیسی

/mojib/

رنگ اسم مجیب

قرمز

ابجد اسم مجیب

55

ابجد وسیط اسم مجیب

19

ابجد صغیر اسم مجیب

10

درباره نام مجیب

مجیب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مجیب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مجیب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,900 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مجیب

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مجیب و معنی اسم مجیب

ریشه اسم مجیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجیب عربی می باشد و تلفظ مجیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مجيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mojib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مجیب در فرهنگ فارسی عمید :
۱. جواب‌دهنده؛ پاسخ‌دهنده.
۲. آن‌که حاجت را برآورده می‌کند؛ اجابت‌کننده.
۳. از نام‌های خداوند.

معنی اسم مجیب در فرهنگ فارسی :
جواب دهنده، اجابت کننده، پاسخ دهنده، مجی ب الدعوات: آنکه دعاهای مردم رااجابت کند، ازصفات باری تعالی
( اسم ) ۱ - جواب دهنده پاسخ گوی : بلبل همی بخواند در شاخسار بید سار از درخت سرو مر او را شده مجیب . ( رودکی ) ۲ - رو اکنند. حاجت اجابت کننده .
از نامهای خدای تعالی

معنی اسم مجیب در فرهنگ فارسی معین :
اجابت کننده، پاسخ دهنده، قبول کننده .

معنی اسم مجیب در ثبت احوال

1- (در قديم) جواب دهنده؛ 2- پاسخگو، اجابت كننده، روا كننده حاجت؛ 3- از نام‌ها و صفات خداوند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجیب عدد " 55 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مجیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پرنده‌ای سیاه رنگ در هندوستان که مانند طوطی سخن‌گو است، طوطی

نجات یافته، آزاد

ترکیب دو اسم فاطمه و کوثر (رانده شده از آتش و خیر فراوان)

خالص، نام همسر حضرت ابراهيم (ع) و مادر اسحاق (ع)

ترکیب دو اسم امیر و مرتضی (فرمانروا و برگزیده)

بندگان خداوند

اعمال نیک و خیرات،برتری

دخترِ شاهزاده، (مجاز) دخترِ بلند مرتبه و عالی مقام

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید