مجدالدین

باعث بزرگی و عظمت دین

جنسیت اسم مجدالدین

پسر

مجدالدین به انگلیسی

majddoddin

تعداد مجدالدین ها در ایران

573

تلفظ مجدالدین به فارسی

مَجدالدين

ریشه اسم مجدالدین

عربی

تلفظ مجدالدین به انگلیسی

/majddoddin/

رنگ اسم مجدالدین

بنفش

ابجد اسم مجدالدین

142

ابجد وسیط اسم مجدالدین

34

ابجد صغیر اسم مجدالدین

25

درباره نام مجدالدین

مجدالدین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مجدالدین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مجدالدین، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 573 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مجدالدین

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مجدالدین و معنی اسم مجدالدین

ریشه اسم مجدالدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مجدالدین عربی می باشد و تلفظ مجدالدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَجدالدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /majddoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مجدالدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مجدالدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مجدالدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

سبب عزت و بزرگی دین، مایه ی شوکت و بزرگی دین

معنی اسم مجدالدین در ثبت احوال

۱- سبب عزت و بزرگي دين؛ ۲- مايه‌ي شوكت و بزرگي دين.

حروف ابجد و طالع بینی نام مجدالدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مجدالدین عدد " 142 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مجدالدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مجدالدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مجدالدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مجدالدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام پدر الياس پيغمبر (ع)

بنده‌ی خدای برپا دارنده و بلند کننده

ترکیب دو اسم محمد و محسن (ستوده و تحسین شده)

فرزند داریوش و برادر خشایارشاه

پاسخ گو، روا کننده حاجت، از نام های پروردگار

سبزه، گندمگون

آنچه از دیگران پنهان نگاه داشته می شود، سِر

نگهبان ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید