متانت

حالت استواري و سنگيني در رفتار

جنسیت اسم متانت

دختر

متانت به انگلیسی

metanat

تعداد متانت ها در ایران

1,125

تلفظ متانت به فارسی

متانت

ریشه اسم متانت

عربی

تلفظ متانت به انگلیسی

/metānat/

رنگ اسم متانت

آبی

ابجد اسم متانت

891

ابجد وسیط اسم متانت

15

ابجد صغیر اسم متانت

18

درباره نام متانت

متانت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم متانت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم متانت، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,125 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم متانت

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم متانت و معنی اسم متانت

ریشه اسم متانت

همانطور که گفتیم ریشه اسم متانت عربی می باشد و تلفظ متانت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " متانت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /metānat/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم متانت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم متانت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم متانت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم متانت در فرهنگ فارسی عمید :
۱. وقار و سنگینی.
۲. [قدیمی] محکم بودن.
۳. [قدیمی] نیرومندی.


معنی اسم متانت در ثبت احوال

1- حالت استواري و سنگيني در رفتار همراه با پرهيز از نشان دادنِ هيجان‌هاي دروني، وقار؛ 2- (در قديم) استواري، محكمي.

حروف ابجد و طالع بینی نام متانت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم متانت عدد " 891 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم متانت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم متانت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم متانت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم متانت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بوی خوش

مدح، ستایش

ترکیب دو اسم محمد و نقی (ستوده و پاک)

نام موسیقیدان مشهور در زمان خسرو پرویز پادشاه ساسانی

مؤنث صالح، شایسته و درستکار، نیک، خوب، دارای اعتقاد و عمل درست دینی

جهان، دنیا، مجموعه سیارات منظومه شمسی

مؤنث فائض، فيض رسان، فايده بخش

موجودی لطيف و بسيار زيبا و نيكوكار، زن زيبارو، فرشته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید