مبینه

آشکار، روشن، آشکار کننده

جنسیت اسم مبینه

دختر

مبینه به انگلیسی

mobine

تعداد مبینه ها در ایران

1,050

تلفظ مبینه به فارسی

مبينه

ریشه اسم مبینه

فارسی , عربی

تلفظ مبینه به انگلیسی

/mobine/

رنگ اسم مبینه

سبز

ابجد اسم مبینه

107

ابجد وسیط اسم مبینه

23

ابجد صغیر اسم مبینه

17

درباره نام مبینه

مبینه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مبینه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مبینه که در انگلیسی به صورت mobine نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی , عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,050 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مبینه

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مبینه و معنی اسم مبینه

ریشه اسم مبینه

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبینه فارسی , عربی می باشد و تلفظ مبینه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مبينه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobine/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبینه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبینه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبینه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مبین
مبین: آشکار، روشن، آشکار کننده، از نام های پروردگار.

معنی اسم مبینه در ثبت احوال

(مبين + ه (پسوند نسبت))، منسوب به مبين، ( مبين)

حروف ابجد و طالع بینی نام مبینه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبینه عدد " 107 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبینه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبینه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبینه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبینه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و فرحان (ستوده و شاد)

مشهور، سرشناس، عمل خیر، (در تصوف) خداوند، (به مجاز) مهم، اصلی، مقرب، نزدیک

بسیار ستوده‌تر، پسندیده‌تر، نام پیامبر اسلام (ص)

زنده كننده و حيات بخش دين

بهشت، باغ ها، دل، قلب

برگزیده، پسندیده، لقب امام دوم شيعيان

آریایی و آتش پاک

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید