مبینا

روشن، آشکار کننده، (مونث مبین) از نام‌های پروردگار

جنسیت اسم مبینا

دختر

مبینا به انگلیسی

mobina

تعداد مبینا ها در ایران

520,941

تلفظ مبینا به فارسی

مبينا

ریشه اسم مبینا

عربی

تلفظ مبینا به انگلیسی

/mobinā/

رنگ اسم مبینا

نیلی

ابجد اسم مبینا

103

ابجد وسیط اسم مبینا

19

ابجد صغیر اسم مبینا

13

درباره نام مبینا

مبینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مبینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مبینا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 520,941 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مبینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مبینا و معنی اسم مبینا

ریشه اسم مبینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبینا عربی می باشد و تلفظ مبینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مبينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث مبین.

مبین : آشکار، روشن، آشکار کننده، از نام‌های پروردگار.

معنی اسم مبینا در ثبت احوال

مؤنث مبين

حروف ابجد و طالع بینی نام مبینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبینا عدد " 103 " و ابجد وسیط " 19 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و همایون (فرمانروا و خجسته)

دختری كه گيسوی بلند و زيبا دارد

شاهزاده، از نسل شاه

سایه ماه در آب، تلالو نور ماه در آب، (به مجاز) زیبارو و با طراوت

ترکیب دو اسم امیر و ستار (فرمانروا و پوشنده)

ترکیب دو اسم فاطمه و سارا (رانده شده از آتش و خالص)

دختر بزرگ، دختر ماه گونه، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم محمد و صفا (ستوده و صمیمیت)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران