مبشر

نويد دهنده

جنسیت اسم مبشر

پسر

مبشر به انگلیسی

mobashsher

تعداد مبشر ها در ایران

765

تلفظ مبشر به فارسی

مبشر

ریشه اسم مبشر

عربی

تلفظ مبشر به انگلیسی

/mobaššer/

رنگ اسم مبشر

بنفش

ابجد اسم مبشر

542

ابجد وسیط اسم مبشر

14

ابجد صغیر اسم مبشر

11

درباره نام مبشر

مبشر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مبشر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مبشر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 765 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مبشر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مبشر و معنی اسم مبشر

ریشه اسم مبشر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبشر عربی می باشد و تلفظ مبشر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مبشر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobaššer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبشر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبشر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبشر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مبشر در فرهنگ فارسی عمید:
بشارت‌ داده‌ شده.

معنی اسم مبشر در ثبت احوال

آن كه خبر خوش و مژده مي‌دهد، نويد دهنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مبشر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبشر عدد " 542 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبشر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبشر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبشر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبشر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رسیدن به چیزی و به دست آوردن آن

ترکیب دو اسم مهر و اعظم (محبت و بزرگتر)

پیرو دین اسلام، مسلمان

ترکیب دو اسم محمد و نوید (ستوده و خبر خوش)

نیرومند، قدرتمند، توانا، دلیر

ترکیب دو اسم محمد و هاشم (ستوده و خرد کننده)

چتر، سایبان، چادر

سخن و گفتار خداوند

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید