مبرا

پاك، منزه

جنسیت اسم مبرا

دختر

مبرا به انگلیسی

mobarra

تعداد مبرا ها در ایران

363

تلفظ مبرا به فارسی

مُبرّا

ریشه اسم مبرا

عربی

تلفظ مبرا به انگلیسی

/mobarrā/

رنگ اسم مبرا

بنفش

ابجد اسم مبرا

243

ابجد وسیط اسم مبرا

15

ابجد صغیر اسم مبرا

9

درباره نام مبرا

مبرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مبرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مبرا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 363 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مبرا

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مبرا و معنی اسم مبرا

ریشه اسم مبرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبرا عربی می باشد و تلفظ مبرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُبرّا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobarrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مبرا در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که پاک از تهمت است، تبرئه‌ شده.

معنی اسم مبرا در ثبت احوال

آن كه از تهمت پاك است، پاك، منزه، بري.

حروف ابجد و طالع بینی نام مبرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبرا عدد " 243 " و ابجد وسیط " 15 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

موجب تسکین و آسایش دل

نام کتاب مقدس زرتشتیان

ترکیب دو اسم امیر و صدرا (پادشاه و ارج دهنده)

تکیه‌گاه و ستون دین

ترکیب دو اسم هانیه و زهرا (شادمان و درخشنده‌روی)

مانند در و گوهر، (به مجاز) گران بها و ارزشمند

بزرگان

نام پسر اردشیر دوم پادشاه هخامنشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید