مبارک

دارای برکت و خیر و خوشی، خوش یمن، خجسته، فرخنده

جنسیت اسم مبارک

پسر

مبارک به انگلیسی

mobarak

تعداد مبارک ها در ایران

2,484

تلفظ مبارک به فارسی

مبارک

ریشه اسم مبارک

عربی

تلفظ مبارک به انگلیسی

/mobārak/

رنگ اسم مبارک

طلایی

ابجد اسم مبارک

263

ابجد وسیط اسم مبارک

23

ابجد صغیر اسم مبارک

11

درباره نام مبارک

مبارک یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مبارک پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مبارک که در انگلیسی به صورت mobarak نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,484 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مبارک

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مبارک و معنی اسم مبارک

ریشه اسم مبارک

همانطور که گفتیم ریشه اسم مبارک عربی می باشد و تلفظ مبارک در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مبارک " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mobārak/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مبارک بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مبارک در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مبارک در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مبارک در فرهنگ فارسی عمید :
۱. بابرکت؛ برکت‌یافته؛ خجسته؛ فرخجسته؛ فرخنده.
۲. ع نوانی احترام‌آمیز برای اعضای بدن: دست‌ مبارک، خاطر مبارک.
۳. (شبه جمله) برای بیان تهنیت به کار می‌رود: عیدتان مبارک.
۴. فرخنده؛ خجسته (در ترکیب با کلمۀ دیگر): مبارک‌قدم.
۵. (اسم) [قدیمی] از اسامی رایج برای غلامان و بردگان؛ برده؛ غلام.

معنی اسم مبارک در فرهنگ فارسی معین :
۱. با برکت . ۲. خجسته، فرخنده .

معنی اسم مبارک در ثبت احوال

داراي آثار يا تأثيرات خوب، داراي بركت و خير و خوشي، خوش يمن، خجسته، فرخنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مبارک

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مبارک عدد " 263 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مبارک گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مبارک چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مبارک

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مبارک

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سنگ های قیمتی، (به مجاز) اصل و نسب

ترکیب دو اسم نازنین و فاطمه (بسيار دوست داشتني و رانده شده از آتش)

پیدا، هویدا، ظاهر، آشکار، یابنده، جوینده

چشم به راه

نیایش، راز و نیاز

میوه ای خوراکی با دانه های قرمز یا سفید فراوان و مزه ترش یا شیرین

اساس، بنیاد، پایه

زیور و زینت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید