مایا

منش نیک، بخشنده، الهه‌ی فراوانی بهار و حاصل‌خیزی

جنسیت اسم مایا

دختر

مایا به انگلیسی

maya

تعداد مایا ها در ایران

3,652

تلفظ مایا به فارسی

مايا

ریشه اسم مایا

اوستایی , یونانی

تلفظ مایا به انگلیسی

/māyā/

رنگ اسم مایا

طلایی

ابجد اسم مایا

52

ابجد وسیط اسم مایا

16

ابجد صغیر اسم مایا

7

درباره نام مایا

مایا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مایا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مایا که در انگلیسی به صورت maya نوشته میشود و به دلیل ریشه اوستایی , یونانی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,652 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مایا

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مایا و معنی اسم مایا

ریشه اسم مایا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مایا اوستایی , یونانی می باشد و تلفظ مایا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مايا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māyā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مایا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مایا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مایا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منش نیک ، بخشنده ؛ (در روم باستان) اِلهه‌ی فراوانی سبزه و بهار در نز د رومیان

در اساطیر یونان مادر هرمس، در اساطیر روم الهه بهار و حاصل‌خیزی

معنی اسم مایا در ثبت احوال

۱- (اوستايي) منش نيك، بخشنده؛ ۲- (اَعلام) ۱) (در روم باستان) اِلهه‌ي فراواني سبزه و بهار در نزد روميان؛ ۲) قوم سرخپوست بومی آمریکای مرکزی، که زبان ویژه‌ي خود را دارند و پیش از ورود سفید پوستان، تمدن درخشانی داشتند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مایا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مایا عدد " 52 " و ابجد وسیط " 16 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مایا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مایا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مایا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مایا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

مقدس

نیکی، هدیه، مأنوس، دوست داشتنی ایل

صمیمیت، یک‌رنگی، پاکی

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

تاج ماه، آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.

چهل‌چراغ، پروین (یکی از صورت های فلکی)

گل یاسمن یا یاسمین

ترکیب دو اسم احمد و حسین (پسندیده تر و نیکو)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید