ماکوان

محافظ و نگهدارنده مادر

جنسیت اسم ماکوان

پسر

ماکوان به انگلیسی

makvan

تعداد ماکوان ها در ایران

45,939

تلفظ ماکوان به فارسی

ماکوان

ریشه اسم ماکوان

کردی

تلفظ ماکوان به انگلیسی

/makvan/

رنگ اسم ماکوان

صورتی

ابجد اسم ماکوان

118

ابجد وسیط اسم ماکوان

22

ابجد صغیر اسم ماکوان

19

درباره نام ماکوان

ماکوان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماکوان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماکوان، به خاطر ریشه کردی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 45,939 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماکوان

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ماکوان و معنی اسم ماکوان

ریشه اسم ماکوان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماکوان کردی می باشد و تلفظ ماکوان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماکوان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /makvan/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماکوان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماکوان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماکوان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ماک در زبان کردی به معنی مادر و وان پسوند نگهدارنده است، ماکوان به معنی محافظ و نگهدارنده مادر است.

نام یک کوه در نزدیکی مرز ایران و عراق

معنی اسم ماکوان در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم ماکوان معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام ماکوان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماکوان عدد " 118 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماکوان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماکوان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماکوان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماکوان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر پری چهره، (به مجاز) زيبارو

ترکیب دو اسم امیر و آرتا (پادشاه و مقدس)

منسوب به راد، جوان‌مرد، آزاده، بخشنده، سخاوتمند، خردمند، دانا

نرگس، نام نوعی گل خوش‌بو، نام مادر امام زمان (عج)

شقایق، لاله

جاودان، جاوداني

پاره ای از ماه، مثل ماه زیبا و درخشان

نيك اندام، (به مجاز) تندرست و خوش قد و بالا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران