ماه گل

گلِ ماه، (به مجاز) زیبارو

جنسیت اسم ماه گل

دختر

ماه گل به انگلیسی

mah-gol

تعداد ماه گل ها در ایران

23,769

تلفظ ماه گل به فارسی

ماه گل

ریشه اسم ماه گل

فارسی

تلفظ ماه گل به انگلیسی

/m.-gol/

رنگ اسم ماه گل

بنفش

ابجد اسم ماه گل

96

ابجد وسیط اسم ماه گل

24

ابجد صغیر اسم ماه گل

15

درباره نام ماه گل

ماه گل یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه گل دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه گل که در انگلیسی به صورت mah-gol نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 23,769 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه گل

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماه گل و معنی اسم ماه گل

ریشه اسم ماه گل

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه گل فارسی می باشد و تلفظ ماه گل در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه گل " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-gol/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه گل بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه گل در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه گل در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

خوش چهره، زیبا رو، مهگل، مانند ماه و به زیبایی گل.

معنی اسم ماه گل در ثبت احوال

۱- گلِ ماه؛ ۲- (به مجاز) زیبارو.
+ ن.ک.
مَهگل.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه گل

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه گل عدد " 96 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه گل گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه گل چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه گل

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه گل

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به عرفان

منسوب به مهری، دوستی

ترکیب دو اسم امیر و پویا (فرمانروا و پوینده)

زیباروی، نیکو

تركيب دو اسم محمد و زكريا ( ستوده و پيامبر بني اسرائيل)

فاتح و پیروز، نام خسرو دوم شاهنشاه ساساني، مشهور به خسرو پرويز

نوعی خط است

دختر شاد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید