ماه پیکر

آن‌ که پیکری زیبا مانند ماه دارد، (به مجاز) معشوق زيبا

جنسیت اسم ماه پیکر

دختر

ماه پیکر به انگلیسی

mah-peykar

تعداد ماه پیکر ها در ایران

2,310

تلفظ ماه پیکر به فارسی

ماه‌پيکر

ریشه اسم ماه پیکر

فارسی

تلفظ ماه پیکر به انگلیسی

/m.-peykar/

رنگ اسم ماه پیکر

بنفش

ابجد اسم ماه پیکر

278

ابجد وسیط اسم ماه پیکر

40

ابجد صغیر اسم ماه پیکر

19

درباره نام ماه پیکر

ماه پیکر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه پیکر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه پیکر که در انگلیسی به صورت mah-peykar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,310 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه پیکر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماه پیکر و معنی اسم ماه پیکر

ریشه اسم ماه پیکر

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه پیکر فارسی می باشد و تلفظ ماه پیکر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌پيکر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-peykar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه پیکر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه پیکر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه پیکر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماه پیکر در لغت نامه دهخدا:
هرچیز که پیکر آن مانند ماه باشد. از اسمای محبوب است.کسی که پیکرش مانند ماه زیبا و دل انگیز باشد. معشوق زیبا.

معنی اسم ماه پیکر در فرهنگ فارسی عمید:
آن‌که پیکری زیبا مانند ماه دارد.

معنی اسم ماه پیکر در ثبت احوال

۱- صفت آن كه پيكرش مانند ماه زيبا و دل انگيز باشد؛ ۲-(به مجاز) معشوقِ زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه پیکر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه پیکر عدد " 278 " و ابجد وسیط " 40 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه پیکر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه پیکر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه پیکر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه پیکر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم عنایت و الله (مهربانی، لطف و خدا)

ترکیب دو اسم محمد و نوید (ستوده و خبر خوش)

ترکیب دو اسم ساجده و زهرا (سجده کننده و درخشنده روی)

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

باد شمالی

آرین، آریایی، ایرانی

ترکیب دو اسم محمد و پارسا (ستوده و باتقوا)

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید