ماه پسند

کسی که پسندیده و مورد قبول ماه باشد، (مجاز) زیباروی چون ماه

جنسیت اسم ماه پسند

دختر

ماه پسند به انگلیسی

mah-pasand

تعداد ماه پسند ها در ایران

4,854

تلفظ ماه پسند به فارسی

ماه پسند

ریشه اسم ماه پسند

فارسی

تلفظ ماه پسند به انگلیسی

/m.-pasand/

رنگ اسم ماه پسند

زرد

ابجد اسم ماه پسند

162

ابجد وسیط اسم ماه پسند

20

ابجد صغیر اسم ماه پسند

29

درباره نام ماه پسند

ماه پسند یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه پسند دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه پسند که در انگلیسی به صورت mah-pasand نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,854 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه پسند

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ماه پسند و معنی اسم ماه پسند

ریشه اسم ماه پسند

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه پسند فارسی می باشد و تلفظ ماه پسند در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه پسند " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-pasand/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه پسند بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه پسند در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه پسند در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

کسی که پسندیده و مورد قبول ماه می‌باشد، (به مجاز) زیباروی چون ماه.

معنی اسم ماه پسند در ثبت احوال

(ماه + پسند = جزء پسین بعضی از کلمه های مرکّب، به معنی «پسندیده» یا «قبول شوند») ۱- ویژگی کسی که پسندیده و مورد قبول ماه می باشد؛ ۲- (به مجاز) زیباروی چون ماه.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه پسند

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه پسند عدد " 162 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه پسند گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه پسند چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه پسند

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه پسند

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

توانستن، ملکه مهربان، دختر بی‌همتا، دختر تنها

زینت دهنده ی جهان، آراینده جهان، زیبا

جوی، رود، نام ششمین امام شیعیان

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

بزرگ‌تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

آهسته و آرام

ابر، میغ، توده بخار آب

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید