ماه پری

زیبا چون ماه و پری

جنسیت اسم ماه پری

دختر

ماه پری به انگلیسی

mah-pari

تعداد ماه پری ها در ایران

35,526

تلفظ ماه پری به فارسی

ماه‌پری

ریشه اسم ماه پری

فارسی

تلفظ ماه پری به انگلیسی

/m.-pari/

رنگ اسم ماه پری

آبی

ابجد اسم ماه پری

258

ابجد وسیط اسم ماه پری

32

ابجد صغیر اسم ماه پری

17

درباره نام ماه پری

ماه پری یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه پری را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه پری، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 35,526 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه پری

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم ماه پری و معنی اسم ماه پری

ریشه اسم ماه پری

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه پری فارسی می باشد و تلفظ ماه پری در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌پری " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-pari/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه پری بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه پری در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه پری در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماه پری در دانشنامه عمومی:
ماه پری یک روستا در ایران است که در دهستان اجارود مرکزی واقع شده است.

پری مانند ماه، زن بسیار زیبا

معنی اسم ماه پری در ثبت احوال

۱- پريِ مانند ماه؛ ۲- (به مجاز) بسيار زيبا.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه پری

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه پری عدد " 258 " و ابجد وسیط " 32 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه پری گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه پری چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه پری

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه پری

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پسر آریایی

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

آن که جهان تحت سلطه اوست و می تواند آن را به کسی ببخشد

روشنايی، فروغ، بلندی، نام گیاهی دارویی از خانواده گل ارغوان

بخشش، عطا، نامی از نام‌های خدای تعالی

ترکیب دو اسم امین و رضا (امانت‌دار و خشنود)

بزرگی، عظمت، شرم و حیا

برانگیختن به عشق و محبت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید