ماه دخت

دختر زیبا

جنسیت اسم ماه دخت

دختر

ماه دخت به انگلیسی

mah-dokht

تعداد ماه دخت ها در ایران

1,614

تلفظ ماه دخت به فارسی

ماه‌دخت

ریشه اسم ماه دخت

فارسی

تلفظ ماه دخت به انگلیسی

/m.-dokht/

رنگ اسم ماه دخت

بنفش

ابجد اسم ماه دخت

1050

ابجد وسیط اسم ماه دخت

18

ابجد صغیر اسم ماه دخت

24

درباره نام ماه دخت

ماه دخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه دخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه دخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,614 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه دخت

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم ماه دخت و معنی اسم ماه دخت

ریشه اسم ماه دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه دخت فارسی می باشد و تلفظ ماه دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

دختر زیبا و قشنگ، دختر دوست داشتنی، دختر زیباروی

معنی اسم ماه دخت در ثبت احوال

(ماه + دخت = دختر) ۱- دختر ماه، دختري كه مانند ماه است؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه دخت عدد " 1050 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نوعي گل سرخ و صورتي، گياهي از خانواده ثعلب

تخت پادشاهی، (به مجاز) فر و شکوه

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

ماه جوانمرد

آرزوها، خواسته ها، دوست داشتنی ها

شبنم صبحگاهی

آرزومند، مشتاق، بخشاينده، بسيار مهربان، از نام‌های پروردگار

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید