ماه تینا

ترکیب دو اسم ماه و تینا (زیبا و گل سرخ)

جنسیت اسم ماه تینا

دختر

ماه تینا به انگلیسی

mah-tina

تعداد ماه تینا ها در ایران

603

تلفظ ماه تینا به فارسی

ماه‌تينا

ریشه اسم ماه تینا

فارسی

تلفظ ماه تینا به انگلیسی

/m.-tinā/

رنگ اسم ماه تینا

نیلی

ابجد اسم ماه تینا

507

ابجد وسیط اسم ماه تینا

27

ابجد صغیر اسم ماه تینا

21

درباره نام ماه تینا

ماه تینا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماه تینا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماه تینا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 603 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماه تینا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ماه تینا و معنی اسم ماه تینا

ریشه اسم ماه تینا

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه تینا فارسی می باشد و تلفظ ماه تینا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌تينا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-tinā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه تینا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه تینا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه تینا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم ماه و تینا:
ماه: زیبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زیباروی
تینا: عشق بازی و ناز و کرشمه، گل سرخ

معنی اسم ماه تینا در ثبت احوال

(ماه + تينا = گل سرخ) (به مجاز) زيبارو و با طراوت.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه تینا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه تینا عدد " 507 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه تینا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه تینا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه تینا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه تینا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم امیر و محمود (پادشاه و ستوده)

منسوب به آتش، آتشی و سرخ گون، (به مجاز) زیبارو

با نمک، خوشایند، دوست داشتنی

بسیار زیبا، دلنشین و فریبنده

نام برادر داريوش و پسر ويشتاسپ، افزایش یابنده، افزوده

شکیبا، لقب حضرت ایوب (ع)، از نام‌های پروردگار

منسوب به آرمین

خیر فراوان، نیکوکار و بخشنده، نام چشمه‌ای در بهشت، نام سوره صد و هشتم قرآن مجید، لقب حضرت فاطمه (س)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید