ماه آفرین

آفریننده ماه

جنسیت اسم ماه آفرین

دختر

ماه آفرین به انگلیسی

mah-afarin

تعداد ماه آفرین ها در ایران

945

تلفظ ماه آفرین به فارسی

ماه‌آفرين

ریشه اسم ماه آفرین

فارسی

تلفظ ماه آفرین به انگلیسی

/m.-āfarin/

رنگ اسم ماه آفرین

طلایی

ابجد اسم ماه آفرین

387

ابجد وسیط اسم ماه آفرین

39

ابجد صغیر اسم ماه آفرین

27

درباره نام ماه آفرین

ماه آفرین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماه آفرین دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماه آفرین که در انگلیسی به صورت mah-afarin نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 945 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماه آفرین

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم ماه آفرین و معنی اسم ماه آفرین

ریشه اسم ماه آفرین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماه آفرین فارسی می باشد و تلفظ ماه آفرین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماه‌آفرين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āfarin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماه آفرین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماه آفرین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماه آفرین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آفریننده ماه، نام یکی از پهلوانان هم زمان با بابک خرم دین، نام همسر فتحعلی شاه قاجار

معنی اسم ماه آفرین در ثبت احوال

1- آفريده‌ي ماه؛ 2- (به مجاز) زيبارو(ي)؛ 3- (اَعلام) نام يكي از زنان فتحعلي شاه قاجار و مادر زبيده.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماه آفرین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماه آفرین عدد " 387 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 27 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماه آفرین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماه آفرین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماه آفرین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماه آفرین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرین، آریایی، ایرانی

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

آتش، نام فرشته‌ ای در ایران باستان

سیب، درخت سیب جنگلی

ترکیب دو اسم امیر و سینا (پادشاه و سوراخ کننده)

تحسين، ستايش، سپاس، تبريك، آفرينش، دعا

ترکیب دو اسم محمد و بنیامین (ستوده و برادر حضرت یوسف)

ماه كامل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید