ماهین

منسوب به ماه، (به مجاز) زيبارو و دوست داشتنی

جنسیت اسم ماهین

دختر

ماهین به انگلیسی

mahin

تعداد ماهین ها در ایران

1,772

تلفظ ماهین به فارسی

ماهين

ریشه اسم ماهین

فارسی

تلفظ ماهین به انگلیسی

/māhin/

رنگ اسم ماهین

زرد

ابجد اسم ماهین

106

ابجد وسیط اسم ماهین

22

ابجد صغیر اسم ماهین

16

درباره نام ماهین

ماهین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ماهین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ماهین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,772 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ماهین

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ماهین و معنی اسم ماهین

ریشه اسم ماهین

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهین فارسی می باشد و تلفظ ماهین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māhin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ماه
ماه: (به مجاز) زیبا و قشنگ، دوست داشتنی، دختر زیباروی

(به مجاز) زیبا رو، درخشان و نورانی

معنی اسم ماهین در ثبت احوال

(ماه + ين (پسوند نسبت))، ۱- منسوب به ماه؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهین عدد " 106 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

برق شمشیر، فروغ و جلا

دلیل و حجت دین

ثروتمند، یاور آتش، محافظ آتش

زیبارویان، خوبرویان، نشان، مدال

مادر، پایه و اساسی

ستایشگر، سپاس گزار

صبرکننده، شکیبا

آناهیتا، بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید