ماهیار

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم ماهیار

پسر

ماهیار به انگلیسی

mah-yar

تعداد ماهیار ها در ایران

2,058

تلفظ ماهیار به فارسی

ماهيار

ریشه اسم ماهیار

فارسی

تلفظ ماهیار به انگلیسی

/m.-yār/

رنگ اسم ماهیار

صورتی

ابجد اسم ماهیار

257

ابجد وسیط اسم ماهیار

29

ابجد صغیر اسم ماهیار

14

درباره نام ماهیار

ماهیار یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهیار پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهیار که در انگلیسی به صورت mah-yar نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,058 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهیار

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم ماهیار و معنی اسم ماهیار

ریشه اسم ماهیار

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهیار فارسی می باشد و تلفظ ماهیار در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهيار " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-yār/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهیار بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهیار در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهیار در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ماهیار در فرهنگ فارسی:
نام دستور(وزیر) دارا و کشنده او. چون دارا از اسکندر شکست خورد و گریزان شد بدست دو دستور خود ماهیار و جانوسیار بقتل رسید. این دو نفر بدست اسکندر بدار آویخته شدند .

دوست و یاور ماه، از شخصیت‌های شاهنامه، نام زرگری در زمان بهرام گور پادشاه ساسانی

معنی اسم ماهیار در ثبت احوال

متاسفانه در سامانه ثبت احوال درباره اسم ماهیار معنی ثبت نشده است. 😥

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهیار

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهیار عدد " 257 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 14 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهیار گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهیار چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهیار

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهیار

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا و تابناک

یکی از نام های خداوند، بنده‌ی خدای زنده

شعر به ویژه قصیده

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

جاویدان، همیشه زنده

نام چندتن از صحابه حضرت رسول

پروشات، بسیار شاد

دلاور، شجاع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید