ماهکان

منسوب به ماهك، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

جنسیت اسم ماهکان

دختر

ماهکان به انگلیسی

mahakan

تعداد ماهکان ها در ایران

1,170

تلفظ ماهکان به فارسی

ماهکان

ریشه اسم ماهکان

فارسی

تلفظ ماهکان به انگلیسی

/māhakān/

رنگ اسم ماهکان

زرد

ابجد اسم ماهکان

117

ابجد وسیط اسم ماهکان

21

ابجد صغیر اسم ماهکان

18

درباره نام ماهکان

ماهکان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم ماهکان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم ماهکان که در انگلیسی به صورت mahakan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,170 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم ماهکان

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم ماهکان و معنی اسم ماهکان

ریشه اسم ماهکان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ماهکان فارسی می باشد و تلفظ ماهکان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ماهکان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /māhakān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ماهکان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ماهکان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ماهکان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به ماهک
ماهک: معشوقک زیباروی، خوب‌روی دوست داشتنی و زیباروی محبوب

ماهک، منسوب به ماه کوچک، دختری کوچک و زیبا، این اسم در مناطق بلوچ نشین رایج است.
ماهکان در زبان بلوچی به صورت mahekan تلفظ می‌شود و به معنی شب روشن و نورانی یا همان شب مهتابی است.


معنی اسم ماهکان در ثبت احوال

(ماهك+ ان (پسوند نسب)) منسوب به ماهك

حروف ابجد و طالع بینی نام ماهکان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ماهکان عدد " 117 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ماهکان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ماهکان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ماهکان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ماهکان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلیل، فتوا، پیشوا

مانند عشق،مبارز بزرگ

هراس، بیم، فرصت و زمان پرداختن به كاری، فراغت و آسایش، توجه و التفات

مغرب، در پهلوي به معني ستاره

مهرسا، مهربان و با محبت

ترکیب دو اسم محمد و سدیس (ستوده و نام یک قبیله)

زربافت، نثار كننده زر و سكه‌ ی طلا

نام روستایی در نزدیکی رفسنجان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید